Kurz malby na hedvábí

KURZ MALBY NA HEDVÁBÍ NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY

-jednodenní nebo dvoudenní

Kurz je určen pro začátečníky i tzv. falešné začátečníky, kteří se s malbou na hedvábí již setkali a chtějí v ní tvořivě pokračovat. V kurzu je vítán každý, kdo má chuť se touto technikou zabývat a objevovat její i své možnosti.

Kdy: kurz se koná v  sobotu 20. 7. 2013 od 10 do 16.00h  a pro zájemce pokračuje v neděli 21.7. 2013 (10-16h) prohloubením znalostí dalších technik a postupů .

Kde: Výtvarné studio, Podlipného 12, Praha 8

Cena:  800,- Kč na osobu a den (6 hodin), za oba dny 1500,- Kč

V ceně je zahrnut materiál na zkušební vzorky i finální http://essaywritingservice.eu/thesis-proposal/ výrobek a všechny použité barvy a pomůcky.

S sebou  si účastníci přinesou pouze pracovní oděv a přezutí, případně vlastní fén na vlasy.

Cílem kurzu je poznat možnosti daného materiálu a seznámit se s různými technikami malby na hedvábí a následně je využít pro ztvárnění vlastní představy.

Vámi zhotovené vzorky i závěrečný výrobek, kterým bude šátek nebo šála, si odnesete domů.

1.      den-sobota

Seznámíme se postupně s různými druhy hedvábných materiálů a barev vhodných k malování na hedvábí. Dozvíte se, kde lze tyto materiály a barvy nakupovat. Naučíte se napínání hedvábné látky na rám a získáte povědomost o možnostech fixace barev. (V našem kurzu budeme pracovat      převážně s barvami, které se fixují zažehlováním.)

Po úvodní části se budeme věnovat rozdílnému působení barev na hedvábný materiál- malbě do vlhkého podkladu (sem patří např. solný efekt, vymývání barev, barevné přechody) a malbě na suchý podklad (s použitím prostředků, které zabraňují přirozenému rozpíjení barev). Dále se seznámíme s použitím kontury (gutty).

Závěrem si podle vlastní volby vyrobíte šátek nebo šálu na krk.

2.      den- neděle

Detailně se budeme věnovat malbě konturou a poznání dalších essay professional výtvarných technik podle zájmu účastníků (např. práce se šablonami, otiskování). Dozvíte se, jak lze jednotlivé techniky kombinovat. Můžete dotvořit výrobek z předešlého dne nebo namalovat další. 

Kontaktujte mě zde